Kategooria arhiivid: Kasvatus

Tähelepanu tellijad!

Vabandan, kui keegi ei ole tellimust kätte saanud, kirjutage aadressile:

signekalli@hotmail.com

Kuna seda lehte ründavad robotid, on serveri haldaja piiarun postituste saatmis. Tänu sellele ei tulnud ka tellimused minuni. Olen asjaga tegelenud ja nüüd peaks kõik töötama.

Tervitades, chilitalu

Uued sordid müügil

0000000uued-sordid01

 

 

 

 

 1. Charapita
 2. Champion
 3. Habanero Red Dominica
 4. Jamaican hot lemon
 5. Manzano Orange
 6. Rocoto Canario
 7. Rocoto Montufar
 8. Rocoto p360
 9. Rocoto Manzano orange
 10. Rocoto Manzano
 11. Starfish
 12. Trepadeira do Werner
 13. Turbo Pube

Mõned näpunäited, kuidas toas tšillit kasvatada

benglenaga01Tšillipipra sorte on palju, nad on üsna pilkupüüdvad ja neid on koduaias vahva kasvatada. Tšilli muudab aia omapärasemaks ja lisab ka toiduvalmistamisele vürtsi. Tšillipipra taimede juured ei ulatu kuigi sügavale, seetõttu sobivad nad ideaalselt konteineritesse ja taimekastidesse istutamiseks. Kuna tšillitaimed on soojemas kliimas kasvavad püsikud, võib nad ilmade jahenedes tuppa ümber tõsta. Kui nad piisavalt hulgal toitained ja päikesevalgust saavad, kasvavad mitmed sordid ka sisetingimustes edukalt.

Näpunäide. Loomaomanikele ja lapsevanematele meelespeaks: väikelapsed ja lemmikloomad tuleb tšillitaimedest eemal hoida!

Allikas: http://juhendaja.ee

Uued seemne sordid

seemned002

Nõuandeid tšillipaprika kasvatamiseks.

Lombardo– Tee külvid varakult. Enamik sorte külvatakse veebruaris-märtsis, kuid pika kasvuajaga sordid nagu näiteks Rocoto paprikad (Capsicum pubescens) tuleb mulda pista juba jaanuaris. Tõusmed ilmuvad 1-5 nädala pärast, keskmiselt kulub aga kaks nädalat.

– Et taimed kasvaksid tugevad ja ei veniks välja, hoolitse selle eest, et taimed saaks piisavalt valgust. Kasvata taimi kas aknalaual või kasuta spetsiaalset taimelampi. Eriti vajalik on lisavalgustus varakevadel, mil päevavalgust veel napib.

– Istuta väikesed taimed 10 cm läbimõõduga pottidesse või spetsiaalsetesse kastidesse.

– Tšillit võib kasvuhoones kasvatada nii pinnases kui pottides, viimastega on vajadusel taimi lihtne transportida. Enamikule sortidele sobib 3-5 liitrine pott, Rocoto paprikale 10-15 liitrine. Kui kasvuhoones on probleemiks sipelgad, siis aseta potid plastmassist restile.

– Karastunud taimed jäävad kasvuhoones ellu kui temperatuur püsib 0 kraadist kõrgemal.

Rohelise sibula kasvatamine toas.

sibulatippimine02Sibulapealseid saab kasvatada tuabastes oludes aastaringselt. Selleks tuleb varuda tippsibulaid. Pooditesse tulevad nad müüki  märtsi lõpus või isegi alles aprillis. Minule meeldib sibulamugulat mulda pista, mitte vette, kuigi ka vees kasvab sibul hästi.

Kaktuse kasvatamine seemnest

kaktused01Ostsin see-aasta kohe prooviks kaktuse seemneid, külvasin liiva ja en-näe idanema hakkasid. Kui taimed juba suuremad, lisan uued pildid! Vägev küll, kui hakkavad kasvama 🙂

Paprika kasvatamine

Eesti kliima tingimustes on vaja paprika taimed kindlasti seemnetest ette kasvatada ning taimed kasvuhoonesse istutada. Meie suvi on lihtsalt liiga lühike, et neid otse kasvuhoonesse seemnest külvata.

Paprika seemned

californiawonderPaprika seemnete valik on kauplustes päris suur. Saad valida paprikaid värvi, suuruse ja küpsemise aja järgi. Varavalmivad sordid on muidugi head kuna saad varem magusaid paprikaid aga ka selle pärast, et kahjureid on just suve lõpu poole rohkem ehk varased sordid on jõudnud juba selleks ajaks tugevaks saada ja vilju kanda.